Acum este Vin Apr 26, 2024 4:29 am

Ora este UTC + 2


Recomandă-ne filme!

Un loc pentru toate lucrurile importante şi neimportante din viaţă

Moderatori: Dedeea, Dory

Mesajde crazy_girl » Lun Apr 24, 2006 2:53 pm

recomand tuturor: Aristocats
e un desen superb cu pisicutze dulci-dulci de tot :D
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Reclame

Mesajde Andreea Dinu » Lun Apr 24, 2006 2:59 pm

Sau...Casper!!!
andreea_extravagance
Imagine Imagine

Imagine
Avatar utilizator
Andreea Dinu
Începător 3se
Începător 3se
 
Mesaje: 6398
Membru din: Sâm Mar 11, 2006 9:34 pm
Localitate: Bucharest :D
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Dum Mai 07, 2006 4:53 pm

Match point... un film ciudat rau de tot! :shock: cu un final si mai ciudat...
Million Dollar Baby - prea tare 8)
A Lot Like Love
Hellboy =P~
Lost Things
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde skipy » Lun Mai 08, 2006 6:39 am

Ice Age 2.. prea bazat 8)
Avatar utilizator
skipy
Cunoscător
Cunoscător
 
Mesaje: 173
Membru din: Vin Ian 06, 2006 10:18 am
Localitate: Focsangeles
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mai 08, 2006 12:55 pm

"Punctul pe i" e un film suuuuuuuuuper_tare...nici nu stiti ce pierdeti dak nu-l vedeti...mai ales ilica...si asa are probleme cu "i"...il pune knd nu trebuie :lol:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde eugen silviu mihai » Dum Mai 14, 2006 7:35 pm

eu v-as recomanda filmul"ostatecul" si filmele in care joaca keanu reeves (sper ca am scris corect. dar intelegeti ce vreau sa spun)
eugen silviu mihai
Bobocel
Bobocel
 
Mesaje: 21
Membru din: Sâm Mai 13, 2006 2:50 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Dum Mai 14, 2006 7:38 pm

Eu va mai recomand si filme ramanesti..k s-a mai imbunatatit si la noi industria asta! :wink:
"Legaturi bolnavicioase" si "15" :wink:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Lun Mai 22, 2006 12:48 pm

Codul lui DA VINCI...ma duc saptamana asta...k aseara nu mai erau bilete :cry:
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Hordy » Lun Mai 22, 2006 12:50 pm

Dangerous Tides ... in traducere libera maree periculoase ... trebuie vazut ATENTIE tineti prietenii prietenele iubitii iubitele aproape ... cu mare apetit secsual dupa vizualizare :oops: 8)
Imagine
Armata nu te face mai barbat
Avatar utilizator
Hordy
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Mai 20, 2006 11:17 pm
Localitate: Intr-o inima nevinovata
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Lun Mai 22, 2006 7:34 pm

Memories of a Gheisa (cred k am scris corect, dak nu corecta-ti-ma :P) super film, artistic 8)
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde kris_s » Sâm Mai 27, 2006 10:48 pm

* Just Like Heaven. :oops: ( Mirific film. :P )
Zambesc pentru ca-mi zambesti.
- si esti un model de frumusete -
Zambesc pentru ca nu-mi zambesti.
- zambeste si tu! e simplu -
Zambesc pentru ca a fost dimineata.
- si am vazut soarele rasarind de dupa orizont
Avatar utilizator
kris_s
Iniţiat
Iniţiat
 
Mesaje: 58
Membru din: Vin Mai 26, 2006 11:07 am
Localitate: ... A Place Where I Can Dream ...
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde roxi » Mie Noi 15, 2006 5:09 pm

mai zice-ti si voi filme ca mi-a venit pofta de vizionare...eu ultimul pe care l-am vazut a fost pirates of the caribbean:dead man's chest
Imagine
Avatar utilizator
roxi
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 2614
Membru din: Mie Iul 12, 2006 12:01 am
Localitate: bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde crazy_girl » Mie Noi 15, 2006 5:11 pm

cred ca le-am mai recomnadat.. dar sunt superbe: IF ONLY, A WALK TO REMEMBER... si SWEET NOVEMBER Imagine
There is magic in mY wings...

Imagine
Avatar utilizator
crazy_girl
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 4746
Membru din: Joi Iun 30, 2005 8:31 pm
Localitate: Alaturi de ingeri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Noi 15, 2006 5:13 pm

Apropo de filme,cine stie de unde pot face rost de Love Story?Imagine Nu-mi merge odc-ul,nici dc++ Imagine,iar la inchiriei sigut nu am sanse.....
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Mie Noi 15, 2006 8:08 pm

Va recomand "Trei frati de belea'' cu Mugur Mihaescu si Radu Pietreanu.
Rezumat:
Un basm modern care are drept eroi trei frati – un gunoier, un hingher si o telenovelista – veniti in capitala sa-si faca un rost in viata. Pe fondul povestii de dragoste dintre mezin si fiica unui bulibasa, cei trei ajung fara voia lor in lumea palatelor tiganesti si, asemenea personajelor din povesti, trebuie sa treaca prin trei probe de foc pentru a demonstra ca sunt demni sa intre intr-o familie nobila. Ce nu stiu ei este ca bulibasa ii foloseste pentru a-si duce la bun sfarsit planul de imbogatire rapida...
Vor reusi oare cei trei frati sa demonstreze inca o data ca orice poveste are un final fericit?

Abia astept sa-l vad.In doua zile se lanseaza in cinematografe. \:D/

Borat e un alt film suuuuuuuuuuuuper.S-a lansat pe 3 noiembrie in cinematografe.
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mie Noi 15, 2006 9:29 pm

Da Sor'me,mergem sapt viitoare sa-l vedem Imagine,si apoi intr-o zi poate bocim si la Love Story,daca il gasesc :roll:
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde yonut » Mie Noi 15, 2006 9:38 pm

Cine vrea sa vada impuscaturi,negri si asa mai departe sa urmareasca filmul lui 50cent ..."Get Rich Or Die Tryn' " ;)
Imagine
Avatar utilizator
yonut
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1349
Membru din: Joi Aug 10, 2006 1:23 pm
Localitate: Botosani
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde andr3utza » Joi Noi 16, 2006 7:17 pm

Shinoby
Avatar utilizator
andr3utza
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3893
Membru din: Dum Sep 24, 2006 3:11 pm
Localitate: Peste tot si nicaieri
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mady_fan 3SE_4ever » Vin Noi 17, 2006 8:48 pm

A treishpea fantoma-e un film de groaza super, super tare..
O lume in care ne iubim.. Si tu ma sti.. Ma ai.. M-ai ma vrei..!? Iar eu.. eu te privesc si-mi ajunge.. Te simt si nu ma satur.. te am.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau..
Mady_fan 3SE_4ever
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3200
Membru din: Joi Noi 02, 2006 8:18 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Noi 18, 2006 2:55 pm

BORAT(comedie)
Sacha Baron Cohen, starul si autorul emisiunii „Da Ali G Show” aduce pentru prima data pe marile ecrane personajul sau din Kazahstan, Borat Sagdiyev, jurnalist. Borat pleaca din Kazahstan in America pentru a realiza un documentar. Pe cand strabate aceste tinuturi, Borat intalneste persoane reale aflate in situatii reale. Comportamentul sau neasteptat provoaca celor din jurul sau reactii puternice, scotand la iveala prejudecatile si ipocriziile tipice culturii americane. in unele cazuri, subiectii interviurilor lui Borat adopta opiniile sale socante despre rasa si sex, fiind de acord cu el, in timp ce altii incearca sa-i predea o lectie de patriotism referitoare la valorile occidentale.
Ilar. Te lasa cu gura cascata. Ofensiv. Periculos. Subversiv. Borat, o caricatura satirica a unui jurnalist kazah, inventata si portretizata de Sacha Baron Cohen, a devenit un fenomen in Anglia datorita serialului de comedie „Da Ali G Show”, in care umorul bizar si satira taioasa ca un brici referitoare la anti-semitism, misoginism si rasism, au reusit sa prinda viata datorita comportamentului si interviurilor sale stranii.
Umorul si aprecierile de care se bucura filmul se datoreaza echipei care a gindit si produs aceasta comedie: Sacha Baron Cohen, Larry Charles si Jay Roach Baron Cohen si Roach sunt si producatorii filmului, iar Charles este regizorul acestuia.
Asa cum e de asteptat de la un proiect centrat asupra personajului , productia filmului nu a semanat cu nimic altceva. Baron Cohen, care se dedica rolului cu o intensitate constanta, a ramas fidel personajului sau pe tot parcursul filmarilor si a decis sa se ocupe de publicitate si de interviurile care promoveaza filmul, in” pielea” lui Borat.
Imagine

Tareeeeeeee....abia astept sa-l vad.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde yonut » Sâm Noi 18, 2006 6:11 pm

DANSUL DRAGOSTEI,pt cei pasionati de dans si muzika :D
Imagine
Avatar utilizator
yonut
Music Lover
Music Lover
 
Mesaje: 1349
Membru din: Joi Aug 10, 2006 1:23 pm
Localitate: Botosani
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Adriana Alina » Sâm Noi 18, 2006 8:46 pm

"Little man" - e o suuper comedie :D
O noapte alunga trei zile cu nori, un vis mi-e deajuns sa zambesc mii de ori..
Imagine
Avatar utilizator
Adriana Alina
Music Expert
Music Expert
 
Mesaje: 2440
Membru din: Joi Noi 09, 2006 8:58 pm
Localitate: Vaslui
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Dedeea » Mar Noi 21, 2006 9:40 am

Doar tu si eu. Al treilea e in plus


Mai multe dintre cele mai mari talente de comedie din lumea filmului de astãzi s-au adunat pentru a spune povestea unui tânãr simpatic, bine intentionat, dar retinut, care-si scoate din minti prietenii, în noua comedie Doar tu si eu. Al treilea e in plus!!

Owen Wilson aduce acum în atentia publicului ultimul sãu personaj – un celibatar cu suflet liber si un oaspete permanent – Randolph Dupree. Kate Hudson o interpreteazã pe Molly Peterson, o profesoarã întelegãtoare, mireasa celui mai echi prieten al lui Dupree, Carl (Matt Dilon). Alãturându-se acestui trio, dublu-câstigãtor al premiului Oscar, Michael Douglas joacã rolul tatãlui lui Molly, Dl. Thomson, în timp ce Seth Rogen îl interpreteazã pe Carl si pe bunul amic al lui Dupree, Neil.

În Doar tu si eu. Al treilea e in plus, Carl si Molly întâmpinã un singur obstacol nefericit în noua lor lume a cãsãtoriei construitã atât de perfect: Dupree. Un lenes cu suflet de poet, Dupree nu pare sã primeascã o pauzã de la The Man. Atunci când îsi ia o sãptãmânã liberã pentru a merge la nunta celui mai bun prieten, Carl, cu Molly, în Hawaii, seful lui Dupree îi lasã de înteles acestuia cã-si va pierde locul de muncã. Acum, fãrã un loc de muncã, fãrã masinã si evacuat din casa în care locuia, trebuie sã stea cu familia Peterson pentru cãteva zile; bine, poate pentru o luna sau mai mult ...

Pentru început, Carl este încântat sã-l aibã ca oaspete pe Dupree, în timp ce Molly trebuie sã-si reprime furia si sã asculte povestirile bine-intentionate ale lui Dupree. Dar, cu cât Carl se cufundã mai mult în afacerea lui în plinã dezvoltare în constructii, acesta îsi dã seama cã este greu sã facã fatã si lui Dupree, si noilor sale responsabilitãti. Cu cât timpul trece, oaspetele lui si al lui Molly îsi foloseste timpul liber pentru a deveni o companie pentru aceasta din urmã, inducându-i astfel lui Carl noi tendinte de muncã disperatã fãrã oprire. Chiar si tatãl lui Molly începe sã fie încântat de întelepciunea lipsitã de griji a lui Dupree, frustrându-l pe Carl tot mai mult.

Curând, toatã lumea (cu exceptia lui Carl), încearcã sã-i ofere acestuia un sprijin. Dar odatã ce amicul nostru neastâmpãrat stã deja prea mult în casa Peterson, cei trei nu se simt doar înghesuiti...dar devin chiar o catastrofã comicã. În momentul în care cuplul Carl-Molly a crezut cã si-a dus la îndeplinire ideile legate de un mariaj perfect, dragul lor prieten le aduce aminte zilnic cã gãsirea în propria persoanã in genul Dupree ar putea fi unul dintre cele mai ascunse secrete ale vietii.

Pentru toti cei care au trãit vreodatã stând la locul lor sau au mers acolo unde i-a suflat vântul, iatã cã le este adusã aceastã comedie regizatã de fratii Anthony si Joe Russo.
Avatar utilizator
Dedeea
Moderator
Moderator
 
Mesaje: 10087
Membru din: Mie Apr 26, 2006 8:24 pm
Localitate: Bucuresti
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Mady_fan 3SE_4ever » Sâm Noi 25, 2006 10:50 pm

Ultimul samurai..film de actziune cu Tom Cruise..e mult prea tare k sa nu te uitzi la el..
O lume in care ne iubim.. Si tu ma sti.. Ma ai.. M-ai ma vrei..!? Iar eu.. eu te privesc si-mi ajunge.. Te simt si nu ma satur.. te am.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau.. Si te mai vreau..
Mady_fan 3SE_4ever
Addicted to Music
Addicted to Music
 
Mesaje: 3200
Membru din: Joi Noi 02, 2006 8:18 pm
Localitate: Constanta
Puncte de reputaţie: 0

Mesajde Kisss » Sâm Noi 25, 2006 10:57 pm

Cate ale naibii ocazii am avut sa-l vad...pe putin 100.ImagineDa' filmul asta nu-mi starneste deloc curiozitatea.Imagine
Kisss
Addicted to 3SE
Addicted to 3SE
 
Mesaje: 17086
Membru din: Sâm Apr 22, 2006 7:23 pm
Puncte de reputaţie: 0

Răspuns rapid
Nume utilizator:
Subiect:
Mesaj:
Întrebare
Care este numele de familie al lui Laurențiu? (începe cu "D"):
Această întrebare este o metodă de a preveni trimiterile automate de către boţii de spam.
 

AnteriorUrmătorul

Mergi la:  

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Yandex [Bot] şi 41 vizitatori

cron
Furnizat de phpBB | phpBB România

Găzduire Web - Hostico